KURUMSAL

Reha Abi ve Baraka Ekibi

Hande Şansal Dinç

Hande Şansal Dinç

Hande Şansal Dinç, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nden üçüncülük ile mezun oldu. Ardından İ.Ü. İşletme Yönetimi ve Muhasebe Araştırmaları Merkezi’nde “Muhasebe- Vergi Uygulamaları”, “Örgütsel Davranış”, Boğaziçi Üniversitesi’nde “İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı”, The Coaching Institute’un Türkiye temsilcisi Fa-Coaching Academy’den “Advanced Coaching Training” programını ve Yönetim Danışmanları Derneği’nin düzenlediği “Yönetim Danışmanlığı Mesleki Geliştirme Eğitimi” ve “Danışmanlıkta Etik” programını tamamladı.
Üniversite eğitiminin ardından özel eğitim kurumlarında muhasebe, finans, kalite ve insan kaynakları bölümlerinde uzun süre yönetici olarak çalıştı. Kalite bölümünde Kalite Yönetim Sistemi uygulamaları ve kurum içi prosedür oluşturma çalışmalarının yanı sıra kurumlarda İç Denetçi olarak da görev aldı. İnsan Kaynakları bölümünde iş analizi, yetkinliklerin belirlenmesi- yetkinlik envanteri geliştirilmesi, işe alım, performans değerlendirme sistemi kurulması, unvan ve kariyer sistemi oluşturulması, yöneticilere performans koçluğu yapılması, hizmet içi eğitimlerin düzenlenmesi ve yürütülmesi çalışmalarını yürüttü. Beraberinde bu süreçleri destekleyecek envanter ve araçlar ile Şirket Analizi ve Kişi Analizleri yaptı. Şirketlere yönelik düzenlenen eğitimlerin ihtiyaç analizi, içerik ve eğitimin hazırlanması, eğitimlerin verilmesi, eğitim etkinliğinin değerlendirilmesi gibi konularda kapsamlı çalışmalar hazırladı.
Çalışma hayatının 14. Yılından itibaren danışmanlık sektörü içinde yer alan Hande Şansal Dinç, farklı sektör ve firmalarda Yönetim ve İnsan Kaynakları projelerinde, kişisel gelişim eğitimlerinde, yönetici ve performans koçluğu projelerinde aktif görev almaktadır. Hande Şansal Dinç KOSGEB- JICA tarafından verilen “KOBİ Danışmanlığı” sertifikasına sahiptir ve halen YDD (Yönetim Danışmanları Derneği), PERYÖN, KPD ve ICF (Uluslar arası Koçluk Federasyonu) üyesidir. 

Yayınlanan Son Röportajı:

07.Ocak.2013 tarihinde linkinsankaynaklari.com Web Sitesinde      

http://linkinsankaynaklari.com/hande-sansal-dincdanismanlik-yaptigimiz-firmalarda-business-partner-gibi-calisiyor-her-yeni-projede-ihtiyaca-ve-beklentilere-uygun-cozumler-uretiyoruz/  

08.Nisan.2013 tarihinde KPD Resmi Web Sitesinde 

http://www.koclukplatformu.org/?mod=page&id=215&lang=tr-TR